LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

 

Lazerle epilasyon yönteminde, lazer ışığı, melanin pigmentini hedef alır ve kıl follikülünde yüksek enerjiye ulaşır. Follikül içerisindeki melanin’in lazer ışığındaki enerjiyi emmesiyle follikül ısınır ve harabiyete uğrar. Bu harabiyet nedeniyle follikül yeni kıl oluşturma yeteneğini kaybeder ve yeni kıl oluşumu engellenmiş olur. Lazer ışığındaki yüksek enerji follikülde harabiyete neden olurken cildin diğer yapılarında herhangi bir harabiyete neden olmamaktadır.


Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

 

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri azaltmak için kullanılır. Lazer epilasyonun en sık uygulandığı bölgeler bacaklar, koltukaltları, üst dudak, çene ve bikini çizgisinidir. Neredeyse her bölgede istenmeyen tüylerin tedavisi için kullanılır.

 

Kılların rengi ve cilt tipi, lazer epilasyonun başarısını etkiler.

 

Lazer epilasyon, açık tenli ve koyu tüyleri insanlar için çok başarılı bir tedavidir. Çünkü lazer ışını kıldaki pigmenti hedef alır. Teknolojideki gelişmeler lazer epilasyonunu daha koyu ciltli insanlar için de bir seçenek haline getirmiştir. Lazer epilasyon beyaz, gri, kırmızı veya sarışın tüyler, kıllar için genellikle etkili değildir. Lazer açık renkli tüyleri göremez.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

İPEK KİRPİK

İpek kirpikler kendi var

DUDAK RENKLENDİRME

Dudaklarınız solgun mu gö

KALICI DİPLİNER

Kalıcı dipliner göz kapa

MAKE UP

Ciltteki lekeleri, akne izler

Yorumlar

Sema hanım Tam bir Profesyonel... Çok Deneyimli ve Cihazları Yüksek Teknoliji Sistemlerini Kullanıyor. Çok ilgili ve güler yüzlü, bütün hizmetlerinden yararlandım ve kesinlikle tavsiye ediyorum...

Ö. A.

5 Yıldız

Gayet güler yüzle karşılandığınız, profesyonellikle birlikte evinizde gibi rahat hissettiğiniz aşırı hijyen bir merkez. Bir çok yer denedim hem nail art kalitesi hem de temizlik açısından böyle bir yere hiç denk gelmedim. Herkese şiddetle öneriyorum

Ş. Ç.

5 Yıldız

Sema hanıma çok teşekkür ederim öncelikle bir insan her işlemde mi başarılı olur kesinlikle herkese tavsiye ederim bi çok güzellik salonuna gittim ama bu kadar temiz ve iyi sonuç almadım elinize sağlık iyi ki yollarımız kesişmiş.

R. K.

5 Yıldız